Вплив COVID-19 на ринок нерухомості України

За останні тижні наша компанія отримала багато запитань від клієнтів стосовно впливу COVID-19 на ринок нерухомості України.

Сьогодні хочемо надати відповіді на найпоширеніші запитання:

Що відбувається на ринку комерційної нерухомості в умовах економіки StayAtHome?

Яка ситуація відслідковується в житловій нерухомості?

Нещодавно українська економіка поступово зростала, гривня зміцнювалася відносно долара та євро.

Наприклад, нещодавно ми розповідали, що ринок офісної нерухомості Києва зростає і розвивається, компанії переїжджають із гірших офісів у кращі, ледве не щомісяця відкривалися коворкінги і створювались нові проекти.

Але до нас прийшов коронавірус, і життя змінилося.

Наслідки кризових явищ в Україні, безумовно, вплинули на ринок нерухомості.

Про комерційну нерухомість

Сьогодні, під час карантину, взаємовідносини між орендарями і орендодавцями нерухомості вирішуються в індивідуальному порядку.

Частина орендарів звернулися до орендодавців щодо узгодження пільгових умов по поточним договорам оренди, частина орендарів – домовилася про неоплачувані орендні канікули.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, ми радимо орендодавцям та орендарям знаходити компромісні рішення.

На сьогодні ми відслідковуємо збільшення вакантності орендних площ та різке зменшення попиту на оренду.

Про житлову нерухомість

Протягом карантину, деякі забудовники вимушені частково або повністю зупинити будівництво.

Ми прогнозуємо, що девелопери, у яких не достатньо обігових коштів, щоб протриматися понад 3 місяці, можуть відчути кризу і будуть змушені призупинити реалізацію своїх проектів або шукати партнерів/інвесторів.

Щодо оренди квартир, зараз в столиці вже з’являються пропозиції по оренді однокімнатних квартир біля станції метро за 6-7 тисяч гривень за місяць. На сьогодні оренда орендодавцям сплачується в повному обсязі.

Попит на нові пропозиції щодо довгострокової оренди квартир різко знизився.

А от ринок подобової оренди взагалі перестав працювати.

Щодо ринку інвестицій в нерухомість

Ми прогнозуємо, що інвестиційна активність сповільниться у 2020 році, оскільки інвестори реагують на невизначеність. Очікується перехід до захисної стратегії з увагою до основних джерел ризику, які включають стабільність доходу, критичність наявності об’єкта для бізнесу і щільність орендарів і клієнтів.

Обсяги інвестицій в нерухомість серйозно змінювалися під час попередніх криз, але загальним трендом після закінчення кризисного часу було збільшення обсягу інвестицій в даному секторі. Нерухомість як і раніше пропонує привабливу прибутковість у порівнянні з іншими типами активів.

Хочемо зазначити, що криза будь-якої природи дає можливість поновлення. Навіть самий песимістичний сценарій рано чи пізно передбачає відновлення економічної активності.

Ми впевнені, що до цього часу ми побачимо нові формати, нові технології і нові рішення, які покажуть свою ефективність в умовах пандемії. А поки залишається тільки спостерігати і посилено працювати — найкраще з дому, звісно ж.

Бережіть себе. Всім здоров’я!

+

Новини з тієї ж категорії

Інші новини, які можуть вас зацікавити

“Ринок землі та правила на ньому повинні створити ми самі”

“Ринок землі та правила на ньому повинні створити ми самі”

Автор: Юрій Гончаренко ВІД РЕДАКТОРА. Мій заступник поскаржився: говорив із фермером, а той каже, що нічого для себе в другому номері журналу не знайшов, бо там прогрес і передові технології, а йому...

читати більше
Піщинки, камені та брили земельного ринку

Піщинки, камені та брили земельного ринку

Ринок землі турбує всіх, як турбує всіх явище, якого ніхто не бачив і ніхто не знає нічого про нього достеменно. Як у фільмі жахів. Поки жах не з’явиться на екрані, всі завмирають і трусяться. От...

читати більше

Довіртеся команді професіоналів в світі нерухомості та інвестицій

Отримати ранній доступ до проектів та новин


Контакти


ГОЛОВНИЙ ОФІС

Бізнес Центр “Киянівський”,

Киянівський пров. 3-7, оф. 220

ТЕЛЕФОН   +38 (044) 272-34-27