Від чого буде залежати вартість зерна в цьому році

Цього року українські фермери стикнулися з новими викликами: аномально тепла та безсніжна зима очевидно внесе свої корективи в посівну та вплине на врожайність. На додачу в світі поширюється паніка через коронавірус, що відображається й на економіці.

Ринок помітно відреагував на новину про епідемію зниженням цін. Коронавірус справляє негативний вплив на ціни. Завжди при такого роду паніці насамперед страждають сировинні ринки: нафта, а за нафтою тягнеться й зерно.

Падіння цін підтверджують спеціалісти Всеукраїнської Аграрної Ради та керівники агрохолдингів.
Якщо в січні кукурудза коштувала близько 184 доларів за тонну, то на сьогодні її вартість впала приблизно на 10 доларів.
На відміну від пшениці, вплив коронавірусу на ринок кукурудзи набагато сильніший. Активний експорт продовжує надавати підтримку цінам, однак наближається збиральна кампанія кукурудзи в Аргентині та Бразилії, що за умови гарної погоди і хорошого врожаю завжди призводить до різкого обвалу цін.
Щодо соняшнику, то наразі всі світові олії різко подешевшали, що призведе до аналогічного руху і на соняшниковому ринку.
Ринок олійних тісно взаємопов’язаний. Наразі ціни на пальмову олію обвалилися більш ніж на 10%. Через поширення коронавірусу в Китаї та Індії є загроза того, що закупівлі двома найбільшими імпортерами у світі сильно знизяться, а це призведе до падіння цін на всі рослинні олії.

Аграрії не беруться прогнозувати майбутню ціну на зерно, адже агробізнес і торгівля зерновими досить мінливі, ринки змінюються в залежності від прогнозів споживання, та величезний вплив на це має погода.
Тепла зима, нестандартні виклики. Зрозуміло, що вартість зерна буде залежати від урожайності та якості продукту.

31 березня відкрили ринок землі, але для більшості аграріїв це було очікуване рішення, що призвело до резервування представниками рослинницького бізнесу коштів, щоб бути готовим для викупу землі. Це в свою чергу призвело до мінімізації технології вирощування, що безсумнівно теж знизить показники врожайності.

Однак позитивним моментом є той факт, що агробізнес відноситься до тих небагатьох сфер господарювання, які продовжують життєдіяльність, незважаючи на введення карантинних заходів на території країни.

Сподіваємося, що український агросектор з гідністю пройде цей складний етап та зможе пристосовуватися до усіх цих змін.

 

+

Новини з тієї ж категорії

Стан ринку нерухомості в Україні внаслідок світової фінансової кризи  та Covid-19

Стан ринку нерухомості в Україні внаслідок світової фінансової кризи та Covid-19

Партнер Інвестиційної компанії INTELEVRAZ Валентина Гречка ділиться своїм понад 15-ти річним досвідом у сфері нерухомості, інвестицій та управління,...

читати більше

Інші новини, які можуть вас зацікавити

“Інвестувати чи ні” – ось в чому питання

“Інвестувати чи ні” – ось в чому питання

Інвестори купують дохідну нерухомість по двум основним причинам: спекуляція та вкладення коштів. Один з можливих шляхів інвестування в нерухомість є придбання нерухомості в новобудовах. Незалежно...

читати більше
Стан ринку нерухомості в Україні внаслідок світової фінансової кризи  та Covid-19

Стан ринку нерухомості в Україні внаслідок світової фінансової кризи та Covid-19

Партнер Інвестиційної компанії INTELEVRAZ Валентина Гречка ділиться своїм понад 15-ти річним досвідом у сфері нерухомості, інвестицій та управління, розповідає про стан ринку нерухомості в Україні...

читати більше
Земельні відносини в Україні

Земельні відносини в Україні

31 березня цього року Верховна Рада України ухвалила закон про землю. Це, безперечно, історична подія. І це перший крок земельної реформи.Цей закон – не про продаж землі. Він про право людей вільно...

читати більше

Довіртеся команді професіоналів в світі нерухомості та інвестицій

Отримати ранній доступ до проектів та новин


Контакти


ГОЛОВНИЙ ОФІС

Бізнес Центр “Киянівський”,

Киянівський пров. 3-7, оф. 220

ТЕЛЕФОН   +38 (044) 272-34-27